Sienas

Iekšējo sienu apdare – sienu apstrādes pēdējais posms. Iekšējo sienu apdares darbi sākas tad, kad ir pabeigti visi lielākie celtniecības darbi.

Materiālu izvēle ir tieši atkarīga no telpas stila koncepcijas un interjera dizaina projekta. Mēs piedāvājam plašu sienu apdares materiālu klāstu atbilstoši Jūsu vajadzībām.

Apdares izvēles kritēriji

Dzīvokļa sienu apdares novērtēšanā ir vairāki galvenie faktori:

– Ekoloģiskums. Materiāliem jābūt netoksiskiem

– Nav alerģijas pret materiālos esošajām vielām

– Cena

– Pielietošanas tehnoloģijas

– Apdares īpašības atkarībā no telpas mērķa

– Atbilstība interjera dizainam

Tapetes

Milzīgs preču sortiments apvienojumā ar plašu cenu politiku, dažādām īpašībām un faktūrām padara šo apdares veidu par lielisku iespēju budžeta apdarei.

Turklāt gandrīz ikviens var uzlīmēt tapetes pats, bez profesionāļa palīdzības.

Krāsa

Dažādas krāsošanas kompozīcijas ļauj iegūt dekoru ar vēlamajām īpašībām atkarībā no telpas pielietojuma. Daudzi krāsu sastāvi ir mitrumizturīgi un izturīgi pret mehāniskiem bojājumiem, kā arī viegli tīrāmi, un pārklājuma bojājuma gadījumā to ir viegli nokrāsot vēlreiz.

Dekoratīvais apmetums

Šis apdares veids ir lieliski piemērots nestandarta dekoriem. Ģipša sastāvā ietilpst pildvielas, kas piešķir izturību un toni, pigmentu un modelējošās sastāvdaļas, no kurām tiek veidota pati tekstūra.

Pastāv sekojoši apmetuma veidi:

Venēcijas; 

Faktūras; 

Vaska; 

Apmetuma; 

Šķiedrains; 

Struktūras; 

Modelējošais; 

Floka; 

Apdare ar koksni

Pēdējos gados šāda veida apdares popularitāte ir tikai augusi. Dabīgais koks nav lētākais materiāls, bet ieguvumi, ko Jūs saņemat šajā gadījumā, runā paši par sevi. Pirmkārt, tās ir dabīgas izejvielas, kas labvēlīgi ietekmē veselību, un, otrkārt, Jūs iegūstat unikālu atmosfēru, ko sniedz pats koks, un pēc apstrādes ar īpašiem savienojumiem, koka apdare kļūst ugunsdroša.

Keramikas flīzes

Keramikas flīzes tiek izmantotas visu virsmu – grīdu, griestu, fasāžu, dārza celiņu un sienu – apdarei. Materiāls apvieno tādas īpašības kā izturība, ūdensizturība, estētisks izskats un izturība pret agresīvām ķimikālijām, kas nodrošina plašu pielietojumu.

Būvniecības tirgus piedāvā plašu dažādu veidu flīžu klāstu

Glazētas flīzes – populāra iespēja dekorēt sienas virtuvē un vannas istabā, viena no priekšrocībām, ka tā praktiski neuzkrāj putekļus un netīrumus.

Neglazētas flīzes – vairumā gadījumu tām ir matēta virsma. Krāsas ir ierobežotas līdz sarkanām un terakotas paletēm, taču daži ražotāji piedāvā arī iespējas ar dažādu krāsu dizainu.

Klinkera – temperatūras izturīgs un izturīgs materiāls. Mājās klinkers visbiežāk tiek izmantots gaiteņu, lodžiju, dzīvojamo istabu un virtuves dekorēšanai, kā arī āra dekorēšanai.

Keramogranīta – apstrādātas krāsnīs augstā temperatūrā, kas piešķir materiālam izturību un cietību, imitē dabisko akmeni.

Ģipškartons

Ģipškartons ir lieliski piemērots dekoratīvu elementu veidošanai sienu dekorēšanai ar vairākiem nestandarta risinājumiem. Priekšrocības ietver: ātru uzstādīšanu, vieglu formu, vieglu remontu bojātās vietās, daudzas beigu apdares iespējas.

Dekoratīvais akmens

Sienu pārklājums ar dekoratīvo akmeni ir dārgs, bet kvalitatīvs un skaists. Cenu attaisno materiāla augstās veiktspējas īpašības. Turklāt tam ir elegantas estētiskās īpašības.

Šis apdares veids ir dārgāks, taču tā cena ir pamatota ar materiāla augsto veiktspēju un izskatu. Jāpatur prātā, ka to vislabāk var izmantot plašās telpās, jo dekoratīvais akmens “padara sienas smagākas”. Šis apdares veids ir ļoti piemērots skandināvu, loft un modern stilam.

Sienu paneļi

Sienu paneļi ir izgatavoti no mākslīgā koka, PVC un kokšķiedras.

Priekšrocības: videi draudzīgumi, labs izskats un dažādas iespējas, viegla uzstādīšana un krāsošana, kā arī nodrošina papildu trokšņa izolāciju.

Griesti

Griestu apdare ir neatņemama telpas kopējā dizaina sastāvdaļa. Griestu dizainam jāatbilst interjera stilam. Ir daudz dažādu materiālu dekorēšanai. Lai nekļūdītos izvēlē, ir vērts zināt tradicionālos un jaunos risinājumus griestu dizainā, uzzināt, kā telpas lielums ietekmē šo izvēli, kā to var dekorēt un ar kādām krāsām to var apvienot, lai radītu harmonisku interjeru.

Griestu apdare tiek uzskatīta par visgrūtāko materiālu uzklāšanas neērtību dēļ, taču mūsu profesionāļiem ir daudzu gadu pieredze un viņi to darīs bez problēmām.

Mēs palīdzēsim Jums izvēlēties pareizo materiālu, kas atbildīs Jūsu vēlmēm, ņemot vērā ugunsdrošības prasības un atsevišķu telpu izmantošanu.

Grīda

Galvenais grīdas apdares darbs tiek veikts, ieliekot pamatus, pēdējos iekšējos darbus vislabāk var veikt iekšējās apdares beigās. Grīdas seguma izvēle ir atkarīga no Jūsu vēlmēm un ēkas veida. Var izmantot kā keramikas flīzes, parketu, laminātu, gan arī citus materiālus.