Metāla jumts

Metāla jumti ir pieejami dažādās krāsās un formās. Loksnes var būt profilētas, velmētas, gofrētas. Vislielākais pieprasījums tagad ir jumtiem ar reljefa formu, viena no iespējām ir trapecveida profils. Vilnis uzlabo metāla profila konstrukcijas stingrību un izturību. Jumtu veidi, kas pārklāti ar metālu, ir dažādi, un tiem parasti nav ierobežojumu attiecībā uz formu sarežģītību.

Pārklājuma augsto cenu kompensē kvalitāte, ilgs kalpošanas laiks un ērta apkope. Jumta kalpošanas laiks ir aptuveni 40 gadi. Ja nepieciešams, metāla jumtu var salabot.

Keramiskie dakstiņi

Keramikas flīzes ir no dabīga materiāla, kas izgatavots no apdedzināta māla, pievienojot dažādas modificējošas piedevas. Pašreizējais tirgus piedāvā lētākus analogus – cementa – smilšu un kompozītmateriālu izstrādājumus. Tomēr kvalitātes un izturības ziņā tie ir nedaudz zemāki par keramikas jumtu.

Keramikas dakstiņi izceļas ar augstām patērētāju īpašībām, no kurām galvenās ir praktiskums un izturība. Šī materiāla kalpošanas laiks, ja tas ir pareizi uzstādīts, var sasniegt 100 gadus.

Pateicoties salīdzinoši zemai siltumvadītspējai, keramikas jumta segums (kombinācijā ar citiem “jumta pīrāga” slāņiem) palīdz uzturēt bēniņu temperatūru vasarā vēsu un ziemā siltu. Tāpat materiāls nerada papildu troksni sliktos laika apstākļos (spēcīgas lietusgāzes un krusa).

Kompozītmateriāla dakstiņi

Kompozītmateriālu jumta dakstiņi ir ilgmūžīgas daudzslāņu flīzes ar augstu izturību. Materiāls atkarībā no modifikācijas var imitēt keramiku, māla izstrādājumus, koka flīzes, kas tai piešķir izcilas dekoratīvās īpašības.

Pateicoties izdevīgajai cenai un pārbaudītai ekspluatācijas veiktspējai, šāda veida dakstiņi ar katru gadu kļūst arvien populārākas.

Šāda veida dakstiņu daudzslāņu struktūra ļauj pārklājumam kalpot vairāk nekā desmit gadus. Pēc ražotāju domām, šāds pārklājums spēj saglabāt savas īpašības un pievilcību vismaz 30 gadus.

Bituma dakstiņi

Bitumena vai elastīgie dakstiņi tirgū parādījās salīdzinoši nesen. Šis pārklājums apvieno elastīgu ruļļu jumta seguma materiālu īpašības ar dakstiņu īpašībām, tāpēc tos var uzstādīt arī uz sarežģītiem jumtiem.

Bitumena dakstiņi tiek izgatavota kā daudzslāņu pīrāgs, kas sastāv no šādiem materiāliem: vairāki slāņi ar polimēriem, polietilēna plēve, kā arī armatūras materiāli un dekoratīvs slānis. Bitumena pamatā ir augstas kvalitātes eļļa ar modifikatoriem un piedevām.

Šis pārklājuma veids atbilst visām izturības un uzticamības prasībām. Un arī iztur tiešu saules staru iedarbību, ekstremālas temperatūras, sasalšanu, zemu mitruma absorbciju un, turklāt, tie ir viegli uzstādāmi.