Plānojot pārvākšanos ārpus pilsētas vai būvējot māju sezonālai atpūtai, ir nepieciešams parūpēties par savas nākamās mājas komfortu un drošību.

Ja pieslēgšanās pie centrālās kanalizācijas nav iespējama, optimāls risinājums – uzstādīt autonomu ūdensatvades un notekūdeņu attīrīšanas sistēmu vai septisko tvertni.

Pirms kanalizācijas projekta izveidošanas un iekārtu izvēles, ir jānosaka to jauda, ​​vēlamais kanalizācijas sistēmas dziļums un gruntsūdeņu augstums, kā arī rezervuāra bedres atrašanās vieta. Tai ir  jāatrodas vismaz 4-6 metru attālumā no ēkas.

Pamata risinājumu varianti:

Betona septiskās tvertnes uzstādīšana

Šī sistēma sastāv no 1 līdz 3 akām, kas attīra notekūdeņus līdz pieņemamai kvalitātei. Pēc attīrīšanas tiek iegūts rūpnieciskais ūdens, kas piemērots apūdeņošanai.

 

Bioloģiskās attīrīšanas stacija

Pazemes tvertne, parasti no plastmasas. Uzlabota un dārgāka iespēja ar ilgu garantiju (līdz 50 gadiem) lielu notekūdeņu daudzumu ekspluatācijai un attīrīšanai. Apstrādātu ūdeni var izmantot arī teritorijas apūdeņošanai.

Šādas sistēmas ir videi draudzīgas un tām praktiski nav nepieciešama papildus apkope. Lauku mājas iekšējie kanalizācijas cauruļvadi ir izgatavoti no PVC caurulēm – tas ir visizturīgākais materiāls, kas paredzēts šādiem mērķiem.

 

Cena ir labs rādītājs, izvēloties kanalizācijas sistēmu. Tas ir, ja jāsalīdzina ne tikai dažādu iespēju izmaksas, bet arī to uzturēšanas izmaksas.

Ieklājot caurules, obligāti jāsaglabā nemainīgs slīpuma leņķis. Tā kā šīm komunikācijām parasti ir liels diametrs, ir racionālāk tās novietot ēkas pamatu celtniecības laikā.

 

Kanalizācijas caurules var novietot dažādos veidos. Visbiežāk tās tiek izvietotas grīdas segumā vai pagrabā, ja to paredz projekts. Otrajā stāvā ir grūtāk pārdomāt kanalizācijas sistēmu. Tas parasti tiek darīts šādā veidā – caurules ir paslēptas aiz apakšējā līmeņa piekaramajiem griestiem vai maskētas ar griestu konstrukcijām.

Kanalizācijas ventilatora stāvvads tiek izcelts zem jumta. Šis ir vēl viens arguments par labu šo komunikāciju sakārtošanai līdz ar mājas celtniecību.

 

Ja jūsu mājā ir vairāk nekā viens dzīvojamais stāvs, mēs nodrošināsim cauruļvadus karstā un aukstā ūdens apgādei un kanalizācijai, izmantojot tikai modernus, uzticamus un izturīgus materiālus: metāla plastmasas caurules, plastmasas caurules no labākajiem ražotājiem.