Ir daudzi faktori, kas ietekmē pareizā pamatu veida izvēli Jūsu mājai. Izvēle būs tieši atkarīga no izvēlētās teritorijas reljefa, augsnes sastāva un struktūras, un klimatiskajiem apstākļiem. Tālāk ir sniegti pamatu veidu piemēri ar to īpašību aprakstu.
Zviedru plātnes tehnoloģija apvieno izolētas monolītas pamatu plātnes uzbūvi un komunikācijas tīklu iebūvēšanu, tai skaitā apsildāmo grīdu ieklāšanu.
Tā kā šī tehnoloģija paredz sakaru ierīkošanu pamatu liešanas laikā, klients pēc iespējas ātrāk saņem izolētu pamatu ar iebūvētiem inženiertīkliem.
Galvenā priekšrocība, izmantojot “zviedru plātni” pamatu būvniecībā, ir īss būvniecības laiks un līdzena grīda, gatava seguma ieklāšanai.
Izolēti pamati novērsīs siltuma zudumus mājās un novērsīs mitruma un nedraudzīgu procesu veidošanos pagrabstāvā vai pagraba grīdā.
Ieklājot šāda veida pamatus, tiks noņemts tikai augšējais augsnes slānis. Nav nepieciešami sarežģīti zemes darbi.
Šāda veida pamatu priekšrocības:
– liešanas ātrums;
– augstas kvalitātes pamatnes siltumizolācija;
– komunikāciju ierīkošanas ērtības;
– nav nepieciešama smagas tehnikas izmantošana;
Izolētas zviedru plīts izmantošana par pamatu ļauj samazināt apkures rēķinus. Īpaši uzticama siltumizolācija samazina siltuma zudumus caur šādu ēkas pamatu, kas parasti ir lielākais attiecībā pret visu māju.
Šī struktūra ir noteikta platuma un augstuma, kas novietota īpašās tranšejās gar ēkas robežām zem katras ārējās sienas, veidojot slēgtu cilpu.
Pamatne, kas izgatavota lentveidā, nodrošina maksimālu stingrību un izturību. Un pateicoties dzelzsbetona izmantošanai konstrukcijas veidošanā tiek sasniegta maksimālā izturība.
Lentveida pamatu galvenās priekšrocības:
– neliels daudzums būvmateriālu, kā rezultātā zemās izmaksas attiecībā uz pamatu īpašībām;
– ir iespējams sagatavot garāžu vai pazemes telpu;
– augsta uzticamība;
– ļauj vienmērīgi sadalīt mājas slodzi visā pamatnes platībā;
– mājas konstrukciju var izgatavot no dažādiem materiāliem;
– iztur lielas slodzes;
– ātra būvniecība – galvenais laiks ir nepieciešams tranšeju rakšanai un veidņu montēšanai;
– laika pārbaudīta tehnoloģija;
– izturība – ar augstas kvalitātes hidraulisko un siltumizolācijas darbu veikšanu;
– ņemot vērā pašas konstrukcijas vienkāršumu, pats darbs ir diezgan rūpīgs;
– nepiemērots augsnēm ar vājām nesošajām īpašībām konstrukcijas lielās masas dēļ;
– liels zemes darbu apjoms;
– ilgs betona sacietēšanas laiks pēc iestrādes;
Pēdējā laikā pāļu pamati ir kļuvuši par alternatīvu lentveida pamatiem gandrīz jebkura veida mājām. Šādu iespēju attīstībai kalpoja gan tehnoloģiju attīstība, kas ļauj pāļus zem mājas nogādāt līdz vajadzīgajam dziļumam, gan ievērojams procesa izmaksu samazinājums, salīdzinot, piemēram, ar lentveida pamatnes ieklāšanu sasalšanas dziļumā .
Pāļu pamati ir ideāli piemēroti jebkuram reljefam, bet tos galvenokārt izmanto purvainās, ļoti smagās un augsta ūdens augsnēs, applūdušās vietās vai mīkstās augsnēs.
Šāda veida pamati jāizmanto, ja ekonomiski nav iespējams izņemt lielu daudzumu augsnes, lai nokļūtu līdz blīvām klintīm, kas var izturēt mājas svaru.
Tomēr tiek izmantotas dažas nianses. Ja plānotās apbūves teritorijas augšējie slāņi sastāv no iežiem, kuriem ir labākas īpašības nekā zemāk esošajiem slāņiem, pāļu izmantošana ir nevēlama.